Logo
23 Червня 2020, 17:09

Віталій Федорів: стихія охопила все Прикарпаття, ситуація складна

Практично у всіх районах Прикарпаття спостерігається значне підтоплення житлових будинків, дворогосподарств, присадибних ділянок, сільгоспугідь.

Про це під час брифінгу повідомив голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, інформує пресслужба ІФ ОДА.

"У результаті стихії у Верховинському районі відрізаними є 19 сіл, загинуло дві особи та одна людина вважається безвісти зниклою. Мають місце руйнування захисних дамб, берегів рік, розмив доріг та їх перекриття через зсуви грунту. Так зокрема, вчора у Верховинському районі на ділянці дороги Ільці-Буркут було заблоковано 40 автомобілів із туристами. Станом на сьогодні вони всі проїхали с. Красник", - розповів Федорів.

Також було заблоковано рух на автодорозі державного значення у с.Микуличин. Станом на даний час його відновлено, а от проїзд на трасі Криворівня - Чернівці - повністю заблокований.

"За прогнозами очікуються сильні опади та подальше значне підняття рівнів води в річках. Піку стихії очікуємо на завтра", - каже Віталій Федорів.

«Вчора відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС. Утворено постійний штаб із ліквідації наслідків стихії. Органами державної влади та місцевого самоврядування спільно з аварійно-рятувальними службами проводяться першочергові відновлювальні та рятувальні роботи та евакуаційні заходи, уточнюються необхідні суми коштів для проведення робіт. Сума коштів, необхідна для відновлення постраждалих об’єктів та територій, за попередніми оцінками становить понад 400 млн грн. Нами підготовлено відповідний проєкт листа до Кабінету міністрів України щодо виділення коштів на подолання цієї ситуації. Із обласного бюджету також виділено субвенцію в розмірі 1 млн грн та 5 625 л дизельного пального для виконання першочергових заходів із ліквідації наслідків стихії», - наголосив голова облдержадміністрації.