Logo

В Україні запрацює система пенсійних накопичень

У вівторок, 3 серпня, відбулося перше установче засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні.

Про це йдеться на Урядовому порталі виконавчої влади України.

Глава Уряду Денис Шмигаль розповів про виконану роботу в напрямку розвитку пенсійних накопичень. Зокрема, запровадження обов’язкових пенсійних накопичень передбачено в трирічній Бюджетній декларації, яку нещодавно ухвалила Верховна Рада. Також Уряд подав на розгляд Парламенту законопроект, який передбачає здійснення фінансування дострокових пенсій для людей, що працюють у шкідливих та важких умовах, з використанням механізму пенсійних накопичень.

«Накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної. Гарантування вкладів має бути стовідсотковим для державного пенсійного накопичувального фонду. За другим рівнем має запрацювати третій рівень, на якому добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних фондів. Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії, за оцінками НКЦПФР, — 477 млрд грн до 2030 року», — пояснює Прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр дав завдання опрацювати можливість запуску регіональних накопичувальних пенсійних програм.

«Відсутність протягом 30 років в Україні системи накопичувальної пенсії, так само як і фондового ринку — це злочин проти держави й українців. У наших руках цей злочин зупинити й виправити. Крім того, що ми забезпечимо достойну пенсію людям, ми також забезпечимо реальний сектор економіки довгий, недорогим і надійним ресурсом», — відзначив Прем’єр-міністр на першому засіданні робочої групи.

Як наголосив Денис Шмигаль, серед наступних кроків Дорожньої карти розвитку системи пенсійних накопичень має стати розроблення Єдиного соціального реєстру, який суттєво збільшить можливості соціальної підтримки українців.