Logo
23 Травня 2020, 09:07
Теги: ціна, газ

Ціну на газ для населення у травні знизили ще на 21%

У травні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках публічних спеціальних обов’язків, знизилась до 2,3 грн за кубометр.

Щоправда без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. Це на 21% менше порівняно з квітнем 2020 року, Нафтогаз.

Загалом, з початку року ціна знизилась на 51%, порівняно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу сягнуло 62%.

Світова економічна криза викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, у тому числі – на природний газ. За даними аналітиків НАК «Нафтогаз України», у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років. В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де через ґрунтовну підготовку до попереднього опалювального сезону та теплу зиму накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд кубометрів.