Logo
5 Квітня 2019, 12:47

У Франківську підписали меморандум про створення стрічки «Я, Бандера»

Сьогодні, 5 квітня, у Івано-Франківську підписали меморандум про створення документальної кінострічки «Я, Бандера».

Також на заході обговорили розвиток кіновиробництва на Прикарпатті, зокрема і роботу кінокомісії, пише Типовий Франківськ.

«Кінокомісії насамперед створені для розвитку регіону, а потім вже країни загалом. Цьогоріч на розвиток кіноіндрустрії в Україні передбачено 900 мільйонів гривень. Куди їх витратити, вирішуватимуть кінопродюсерські компанії. Завдання ж кінокомісії проводити переговори із кінопродюсерами. Через кінокомісії жителі регіону мають можливість бачити найновіші українські стрічки у кінотеатрах», - коментує кінопродюсер Олег Щербина.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначає, за декілька років вийшло дуже багато різножанрового українського кіно. І каже, в рамках фестивалю «Карпатський протсір» буде показ українських стрічок. Також в Палаці Потоцьких щонеділі увечері будуть покази фільмів українського виробника.

«Скоро стоворять стрічку «Я, Бандера». Я мав можливість дізнатись багато цікавих про Бандеру. Зокрема те, що прізвище Бандера символічно перекладається як «прапор». Мало хто знає, але за кілька днів до смерті чоловіку наснився сон про те, що він помре. Також Бандера був дуже низькою людиною і мав проблеми із сухотами ніг. Я б хотів, щоб у стрічці висвітлили такі маловідомі факти», - додає Руслан Марцінків.

Міський голова коментує, незабаром також вийде стрічка за мотивами роману української письменниці Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

Начальник управління культури, національностей та релігій ІФ ОДА Володимир Федорак говорить, кіно - це справжній бренд Прикарпаття й України загалом. І зазначає, важливо розвивати мережу кінотеатрів в області.

«Минулого року в Україні було знято 36 фільмів. Цьогоріч - уже дев‘ять. Мова йде саме про повнометражні стрічки. Ми можемо говорити про якість і розвиток українського кіно», - коментує кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

Міський голова Руслан Марцінків та кінопродюсер Олег Щербина підписали меморандум про створення документальної кінострічки «Я, Бандера».

За словами кінопродюсера, головна ідея стрічки - розказати про Бандеру як про людину, аби люди могли мати власну думку про нього, а не спиратись на стереотипи.

Олег Щербина додає, зйомки планують почати до нового року. Зокрема вони проходитимуть в Німеччині. Втім головною для творців є Франківщина, де проходили дитячі роки Бандери.

Міський голова зазначає, місто допомагатиме у створенні фільму фінансово. На початок виділять близько 350-400 тисяч гривень.