Logo
24 Січня 2020, 18:20
Теги: бюджет

Стало відомо, скільки держава недофінансовує до бюджету Івано-Франківська на освіту і медицину

З року в рік держава не достатньо фінансує свої делеговані повноваження. І цей рік - не вийняток.

Як зауважила керівниця фінансового управління Вікторія Сусаніна, за приблизними підрахунками, аби місту виконати всі делеговані державною повноваження (зарплата медикам, освітянам, утримання ПТУ, пільгові перевезення тощо) місту потрібно об’єднати дохід за 3 місяці, пише Перший Політичний.

«В кінці минулого року нам бракувало освітньої субвенції на виплату зарплати освітянам. Таку ж ситуацію ми мали і у медичній сфері. Наші звернення до держави не дали жодного результату. В кінця 2019 з державного бюджету місто не отримало дотаціїї вирівнювання.

Тому мусило вирішувало ситуацію власними силами та коштами. Ми були змушені зробити перерозподіл витрат, щоб виплатити заробітні плати. Це мало негативний ефект. Адже інші виплати припинилися, в тому числі і підрядникам. Тому тепер місто боргує підрядникам. Але, як сказав міський голова, до середини лютого ми плануємо погасити ці борги», - зазначила Вікторія Сусаніна.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив на викликах, які стоять перед містом у цьому році. Передусім, це галузь освіти, яка щороку недофінансована державною субвенцією. Приміром, у 2020 потреба на освіту – понад 1 млрд. грн.

З них лише 350 млн. закладено у державному бюджеті, решту – понад 650 млн. грн. – лягає на плечі громади Франківська.

«Згідно з Конституцією України місцеве самоврядування має основні і делеговані повноваження. Делеговані – це коли міста виконують замовлення держави на певні послуги, такі як: освіта, медицина, культура тощо.

А основні повноваження місцевого самоврядування – це, власне, благоустрій, капітальне будівництво і таке інше. Якби ми не мусили витрачали кошти міста на виконання делегованих повноважень, то могли б використати ці кошти на ремонти дворів, доріг та закладів освіти», – розповів Руслан Марцінків.

Окремої уваги потребує розподіл коштів з державного фонду. Наприклад, у 2019 році на ремонт доріг в області держава виділила 350 млн грн, з них Івано-Франківськ не отримав ні копійки. У 2020 на Івано-Франківщину передбачено 523 млн. грн, і скільки з них отримає наше місто поки невідомо.

Вікторія Сусаніна наголосила, що таки сподіваються отримати кошти на капремонт (хоча б частково) вул. Коновальця чи інших важливих проєктів.