Logo
20 Березня 2019, 21:29

Поліція: за селфі з бюлетенем - три роки в'язниці

Проводити відеотрансляцію чи стрім з кабінки для таємного голосування, а також робити селфі з бюлетенем у день голосування 31 березня заборонено.

Про це йдеться на сайті Нацполіції.

У поліції зауважують, що згідно законодавства, голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

"Відтак правоохоронці застерігають громадян від фото- чи відеофіксації та розголошення результатів волевиявлення у приміщеннях для голосування. Зокрема, селфі з бюлетенем або стрім з кабінки для таємного голосування, перебування у кабінці з іншими людьми, показ будь-кому заповненого бюлетеня перед опусканням його до скриньки, інша демонстрація результатів волевиявлення у приміщенні, де проводитиметься голосування чи звітування про це іншим особам може обернутися для виборця серйозним покаранням", - додали у поліції.

Наголошується, що статтею 7 Закону України "Про вибори Президента України" визначена заборона членам виборчих комісій та іншим особам розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

У поліції пояснили, що зокрема, йдеться про прохання або вимогу показати заповнений бюлетень перед вкиданням до скриньки, перебування у кабінках або кімнатах для таємного голосування сторонніх осіб, встановлення спецпристроїв, які дають змогу контролювати волевиявлення виборців при заповненні ними виборчих бюлетенів тощо.

Відповідно до ст. 159 (Порушення таємниці голосування) КК України умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах, карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.