Logo
16 Січня 2018, 16:05

Підприємцю оголосили підозру у справі про травмування дівчини феєрверком на відкритті головної ялинки Франківська

Прокуратура повідомила про підозру у резонансній справі щодо спричинення тілесних ушкоджень дівчині, яка була присутня на відкритті ялинки в місті Івано-Франківську.

феєрверк

Івано-Франківська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, що заподіяло шкоду здоров’ю потерпілої.

Встановлено, що 19.12.2017 фізичною особою-підприємцем на підставі усної домовленості допущено для проведення піротехнічних робіт працівників, які були необізнаними із заходами безпеки при підготовці та проведенні феєрверків на відкритих майданчиках, із заходами безпеки при виконанні робіт з піротехнічними виробами.

Внаслідок виконання піротехнічних робіт 19.12.2017 в місті Івано-Франківську на Вічевому vайдані з нагоди святкування Дня святого Миколая особами, які були допущені до виконання вказаних робіт фізичною особою-підприємцем, які не відповідали вимогам нормативно-правових актів, що регламентують порядок ведення робіт з підвищеною небезпекою, відбулась некоректна робота одного із піротехнічних засобів, що призвело до вибуху, внаслідок якого потерпілій спричинено тілесні ушкодження.

На цей час підприємцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 ("Порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою") Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.

Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Як писав КУРС, під час відкриття ялинки 17-річну дівчину, студентку ПНУ з Верховинщини, поранило петардою від феєрверка. В лікарні дівчина прийшла до тями, лікарі, а згодом і чиновники мерії поспішили запевнити, що загрози для життя і здоров'я немає.

Студенти Прикарпатського національного університету звернулися до міського голови Руслана Марцінківа з вимогою пояснити причини нещасного випадку та звільнити посадовців, яких вони вважають винними в травмуванні дівчини на відкритті міської ялинки. Пізніше Марцінків оприлюднив офіційний коментар, в якому попросив вибачення у дівчини та її родини, запевнив, що винні отримають догани, а міськрада оплатить лікування потерпілої. У мережі опублікували відео з телефона потерпілої.

За фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 272 ККУ – Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Недавно потерпілу оперували в Києві. У дівчини відмер зоровий нерв, і вона не бачить на ліве око.

Піротехніку для дійства постачало ТОВ "ПІРО-ІФ ФЕЄРВЕРК" Володимира Кашевка, встановлював ПП Іван Галаса.