Logo
26 Червня 2019, 15:27

Фундамент закладений: у Франківську відкриють Академію вільної боротьби

Сьогодні, 26 червня, в Прикарпатському національному університеті відбулось підписання Угоди між університетом та Федерацією вільної боротьби в Івано-Франківській області.

На базі ПНУ відкриють Академію з вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина, передає Типовий Франківськ.

Піписанти Угоди розповіли про ідею створення академії та зауважили, чому саме вона потрібна для молодих спортсменів.

Для відкриття Академії були залучені кілька меценатів, які й надалі будуть підтримувати професійний розвиток учнів.

"Знайшлись можливості і люди, які допомогли реалізувати наш задум. Особливо долучився ректор універститету Ігор Цепенда. Це унікальна можливість зібрати найкращих спортсменів Прикарпаття, які зможуть продовжувати готуватися до своїх змагань", - каже президент Федерації вільної боротьби в Івано-Франківській області Едуард Прощук.

Крім того, додає, що основна мета створення такого закладу - формування достойної молоді, яка зумовить розвиток країни та майбутнього

Реконструкцію спортзалу планують завершити через 6 місяців, облаштують його на сучасний мотив.

"Впродовж останніх років ми співпрацюємо з Федерацією. Ми вирішили об'єднати таку потужну силу. Проект є складним, але ми створили концепцію, як спортсмени будуть готуватися і поєднювати це з навчанням. А особливо будемо піклуватися про їхнє подальше майбутнє. Фундамент закладений, а далі залишається працювати над вдосконаленням", - розповів ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Очолить Академію вільної боротьби декан факультету фізичного виховання і спорту Пикарпатського національного університету Ярослав Яців.

"Дуже тісна співпраця між Федерацією та університетом. У нас кожного року народжуються нові проекти, але такого ще не було. Мені вперше доводиться бачити такий момент, коли слова і діло йдуть поряд", - підсумував заслужений тренер України з вільної боротьби Іван Курилюк.