Logo
9 Січня 2020, 22:29

Джастін Трюдо: Український літак збила іранська ракета

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що український літак в Ірані збила іранська ракета — на це вказують дані канадської розвідки та союзників країни.

Про це Трюдо заявив на брифінгу, пише Громадське

«У нас є дані розвідки — як канадської, так і союзників — які вказують на те, що літак збила іранська ракета «земля-повітря», — сказав він.

Прем'єр додав, що це могло статися ненавмисне. Він також зазначив, що канадські спеціалісти працюють з українськими колегами й хочуть залучити своїх фахівців до розслідування.

«Сім'ї загиблих хочуть відповідей. Я хочу відповідей», — сказав Трюдо.

Він наголосив, що висновки зроблені на основі попереднього аналізу.

«Тож важливо провести ретельне й повне розслідування, аби зробити остаточні висновки», — сказав прем’єр Канади.

Також Трюдо сказав, що розповів про ці дані президенту України Володимиру Зеленському. Їхня розмова відбулася увечері 9 січня, повідомляв Офіс президента.

«Я розповів Зеленському про причини, чому ми так налаштовані провести повне й усебічне розслідування... Він запевнив мене, що Канада як гарний друг України буде тісно залучена в розслідування цієї трагедії», — зазначив прем’єр Канади.

Крім Зеленського Трюдо також мав розмову з прем’єром Нідерландів Марком Рютте, вочевидь це пов’язано з катастрофою літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році.

Відповідаючи на запитання, прем’єр зазначив, що дані розвідки вказують, що найімовірніше це була іранська ракета, але деталі він поки повідомляти не може.

Також Трюдо декілька разів відмовився відповідати на запитання журналістів, чи відповідальні США за збиття літака.

Після чергового запитання про США, Трюдо сказав: «Надто рано робити висновки чи визначати частку вини когось у чомусь, тому ми зосереджуємося на підтримці сімей, що оплакують загибель своїх рідних по країні і наданні попередніх відповідей, які тільки ми можемо дати».

Водночас він додав, що слова президента США Дональда Трампа «говорять самі за себе». Так, раніше Трамп сказав, що український літак впав не через технічну несправність, натякнувши, що було зовнішнє втручання.

«Хтось міг помилитися», — сказав глава Білого дому.