Logo
12 Серпня 2020, 17:55
Теги: виші

Альма-матер президентів і прем'єрів: які виші випускали українських топ-політиків

В Україні триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти мають ще час до 22 серпня, щоб визначитися зі своєю майбутньою професією.

Тим, у кого є амбіції в майбутньому стати державним діячем, «Слово і діло» пропонує подивитися, де свого часу навчалися українські топ-політики – президенти, прем'єр-міністри та спікери парламенту.

Чинний президент Володимир Зеленський здобув юридичну освіту в Криворізькому економічному інституті Київського економічного університету ім. Гетьмана. Однак за фахом Зеленський ніколи не працював. Прем'єр Денис Шмигаль є випускником Львівської політехніки, за освітою він інженер-економіст.

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков закінчив два виші – університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» і Національний університет державної податкової служби за спеціальністю «Правознавство». Університет Шевченка також закінчували два українських президенти – Леонід Кравчук (викладач суспільних наук) і Петро Порошенко (як і Разумков, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»). Крім того, диплом цього університету є в ексглави Ради Володимира Литвина.

У Дніпровському університеті імені Гончара вчилися президент Леонід Кучма (інженер-механік) та експрем'єр і народний депутат Юлія Тимошенко. Міжрегіональну академію управління персоналом закінчили два прем'єр-міністри – Володимир Гройсман та Олексій Гончарук. Також і Гройсман, і Гончарук вчилися в Національній академії держуправління при президентові. У Гройсмана є ще диплом Вінницького фінансово-економічного університету.

Майбутніх прем'єр-міністрів України в різний час випускали Дніпровська та Одеська політехніки, Національний політехнічний інститут, педагогічний інститут імені Винниченка, КНЕУ, Чернівецький університет імені Федьковича. Президент Віктор Ющенко закінчив Тернопільський національний економічний університет.