Logo
22 Лютого 2020, 10:30

Як живуть пацієнти Прикарпатського наркологічного центру

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група перевірила комунальне некомерційне підприємство «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради».

Про це йдеться на сайті Уповноваженого ВР з прав людини, пише Типовий Франківськ.

Моніторинговою групою встановлено, що умови перебування пацієнтів в Центрі, у цілому, задовільні. Палати розраховані від 3 до 9 осіб, наявні відповідні меблі. Харчування забезпечено на належному рівні, медичні препарати наявні в достатній кількості. Коридорами ведеться відеонагляд. 

Водночас моніторинговою групою виявлено і ряд порушень. Зокрема, пацієнтам не дозволяються прогулянки на свіжому повітрі, в медичній документації подекуди відсутні усвідомлені згоди пацієнтів щодо надання медичної допомоги, а фіксація пацієнтів (за необхідності) здійснюється підручними засобами.

Площа палат та освітлення в них не відповідають встановленим нормам. Палати та санітарні кімнати потребують капітального ремонту. Також приміщення Центру архітектурно недоступне до маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. 

Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано особисто керівництво Центру з наданням рекомендацій для їх усунення.

Акт реагування та звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень будуть скеровані Генеральному директору Центру та Івано-Франківській облдержадміністрації. 

Схожі Новини