Logo
20 Травня 2019, 11:20

Зеленський склав присягу Президента і оголосив розпуск Верховної ради

В Києві відбувається урочисте засідання Верховної Ради України, присвячене складенню присяги Українському народові новообраним Президентом України Володимиром Зеленським.

Інавгурація Володимира Зеленського проходить сьогодні, 20 травня у Верховній Раді України. Церемонія розполася о 10:00

Пряма трансляція з Радіо Свободи.

10:12 Зеленський зайшов в зал засідань парламенту.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив: відповідно до статті 104 Конституції України новообраний Президент України вступає на пост з моменту складання присяги Українському народові на урочистому засіданні Верховної Ради України.

А.Парубій повідомив, що в урочистому засіданні беруть участь: народні депутати України, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та члени Уряду, Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, Голова та члени Конституційного Суду України, Голова Верховного Суду України та голови вищих спеціалізованих судів України, Голова та члени Центральної виборчої комісії, Президент Національної академії наук України, Київський міський голова, голови обласних рад та адміністрацій, предстоятелі церков і релігійних об'єднань України.

В урочистому засіданні також беруть участь представники іноземних делегацій, дипломатичного корпусу, духовенства та громадськості.

Учасники урочистого засідання оплесками зустріли Володимира Зеленського.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив урочисте засідання.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України.

Про це він сказав під час звернення у Верховній Раді.

"Народні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, в робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде. Будемо з вами працювати. А тому я дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс", - сказав він перед цим.   

"І зробіть, будь ласка, відкриті списки", - додав Зеленський.

"А також, я прошу звільнити вас з посад голову Служби безпеки України, генерального прокурора, міністра оборони. І це далеко не все, що ви можете зробити. Але для початку достатньо. У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання", - сказав він, додавши "Слава Україні".     

У виконанні хору прозвучав Державний Гімн України.

Слово для оголошення результатів виборів Президента України було надано Голові Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, яка оголосила: за результатами чергових виборів Президента України, які відбулися 31 березня 2019 року, Президентом України обрано Зеленського Володимира Олександровича.