Logo
24 Лютого 2020, 18:35

На Прикарпатті покажуть, як зменшити споживання енергоносіїв у комунальних закладах та установах

Учасники мережі енергоменеджерів Івано-Франківської області зберуться 27 лютого у селищі Делятин, щоб вивчити досвід цієї територіальної громади щодо запровадження системи енергетичного менеджменту.

Зустріч розпочнеться у четвер, 27 лютого, о 10:00 у селищі Делятин за адресою: вулиця Т. Шевченка, 122 б (Відпочинковий комплекс "Ворота Карпат").

Навіщо потрібна система енергоменеджменту та як розпочати її впровадження у своїй громаді? Які кроки необхідно пройти місцевій владі та на що варто звернути увагу, щоби система енергоменеджменту була ефективною та допомагала заощаджувати бюджетні кошти на енергетичні ресурси. Саме цій темі буде присвячена друга зустріч, яку розпочне технічний експерт мережі енергоменеджерів Василь Сивочка.

У свою чергу, представники Делятинської територіальної громади розкажуть учасникам про особливості впровадження енергетичного менеджменту на власному досвіді. Які документи необхідно розробити та прийняти і чому документування усіх процесів є першим базовим кроком та фундаментом на шляху до запровадження сталої муніципальної системи енергоменеджменту.

Після обіду програмою заходу заплановано візит учасників до Делятинської гімназії та Зарічанського ліцею ім. В. Яворського – будівель, в яких Делятинська громада впровадила заходи з енергоефективності та має реальну економію енергресурсів та відповідно бюджетних коштів вже сьогодні.

Нагадаємо, що з метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережі передбачають об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Об’єднавшись, вони визначають спільну мету із заощадження енергії на наступні 3 роки.

Протягом цього часу громади реалізовують енергоефективні заходи та регулярно обмінюються досвідом, а також отримують кваліфіковану експертну підтримку та супровід. Пілотними для розбудови мереж енергоменеджерів в Україні були обрані три регіони, а саме: Івано-Франківська, Житомирська та Дніпропетровська та області.

Перша зустріч мережі енергоменеджерів Івано-Франківської області відбулася 20 грудня 2019 року.