Logo
20 Лютого 2019, 18:20

Минулоріч на Прикарпатті народилося більше ніж 12 тисяч немовлят

Сьогодні, 20 лютого, під головуванням головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лариси Підвербецької та за участі педіатрів та лікарів кабінетів щеплення відбулася нарада за підсумками роботи у 2018 році.

Йшлося про роботу стаціонарного ліжка, показників смертності новонароджених, інвалідності, а також стратегії та обсягів імунізації, інформує прес-служба ІФ ОДА.

Загалом в Івано-Франківській області за 2018 рік народилося 12 614 немовлят, що є менше на 784 дитини, аніж у 2017 році. Ситуація на Франківщині з тенденцією до зниження.

«Зниження народжуваності понесло за собою, відповідно, і зниження смертності дітей, – зазначає заступник головного лікаря ОДКЛ з лікувальної роботи Лідія Доценко. – Ми втратили у 2018 році 79 малюків першого року життя. Зареєстровані випадки мертвонароджуваності. Цей показник склав 52 випадки. Кількість випадків ранньої неонатальної смертності досягнув 2,9%».

Серед причин смерті дітей неонатального віку - 71% стани перинатального періоду, майже 23% вроджені вади розвитку та хвороби системи кровообігу.  

До причин смертності дітей Лідія Доценко відносить і якість життя, а саме асоціальні сім’ї, стан здоров’я матері до вагітності, під час виношування та після вагітності.