Logo
5 Лютого 2019, 11:13

Кожна п'ята жінка на Прикарпатті має рак молочної залози

Сьогодні, 5 лютого, відбувся брифінг приурочений до всесвітнього дня боротьби з раком.

Заступник головного лікаря Комунального закладу Прикарпатський клінічний онкологічний центр Павло Семенів розповів про рівень захворюваності в області, інформує Типовий Франківськ.

За його словами, рак посідає друге місце після серцево-судинних захворювань за смертністю. В минулому році в Івано-Франківській області виявлено вперше у людей 4087 випадків раку.

«Цей рубіж в чотири тисячі ми вперше перейшли за всю історію захворюваності на Прикарпатті. Загалом 26 493 онкохворих перебуває на обліку в центрі. Серед них і ті, хто успішно проліковані, але залишаються на обліку для спостереження», - відзначив Павло Семенів.

Основним фактором ризику є вік. Саме старше населення рідше звертається до лікарі. Тож лікарі закликають не нехтувати обстеженням в будь-якому віці.

На першому місці в області рак грудної залози – за минулий рік зафіксовано 368 випадків, це кожна 5 жінка, на другому рак шкіри, третьому і четвертому - рак тіла та шийки матки.

У чоловіків на першому місці рак легень – в області зараз до 350 випадків, на сьогодні кожен шостий хворий помирає за рік з дня встановлення діагнозу. Це пов’язане, перш за все з пізньою діагностикою.

Друге місце – рак простати ( це 190-200 випадків щороку). Третє місце рак шкіри  - в чоловіків та жінок 500 випадків щороку.
​Щодо дітей – 24 дитини в області мають рак, серед яких 10 хлопчиків і 14 дівчат. Найчастіше - це лейкемія, захворювання крові.