Logo
9 Квітня 2020, 18:54

Кабмін заборонив вживати алкоголь на обсервації

Уряд ухвалив нову постанову, яка уточнює порядок проходження обсервації громадянами, які повернулись з-за кордону.

Документ від 8 квітня опублікований на сайті Кабміну, передає Громадське.

Так, глави ОДА та КМДА визначають перелік спеціалізованих закладів для організації обсервації. Медичний супровід також забезпечує місцева влада, як і харчування людей в обсервації. Однак їжу оплачують самі громадяни.

«Особи, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах), можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватись правил, встановлених адміністрацією місця обсервації», — йдеться у повідомленні.

Це означає, що випити на обсервації не вийде, однак у документі написано, що алкоголь не можна «отримувати», тобто, якщо у вас спиртне було із собою, то постанова прямо не забороняє вам хильнути. Водночас слід уточнити — якщо це не порушує правила, встановлені адміністрацією обсерватора.

Також адміністрація має забезпечити персонал засобами індивідуального захисту й загалом відповідає за інфекційний контроль в обсерваторі.

Громадський порядок біля обсерваторів та під час транспортування туди людей забезпечують МВС, поліція і Нацгвардія.

Слід наголосити, що не всі люди, які перетинають кордон, зобов’язані відправитися на обсервацію. Виключення є для:

працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей;
водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів;
членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден;
членів поїзних і локомотивних бригад.
Однак виключення буде працювати, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, інфікованою коронавірусом.

Раніше повідомлялось, що в Україні запрацював додаток «Дій вдома» для контролю людей на самоізоляції та обсервації.