Logo
4 Серпня 2019, 13:59

Голова спілки учасників АТО Калущини просить президента надати громадянство біженцеві з Росії

Усі документи Олега Бутусіна для отримання громадянства України вже близько п’яти років лежать в адміністрації Президента України і в Державній міграційній службі України.

У п'ятницю, 2 серпня, під час приїзду візиту Калущину президента України, російський біженець батько 12-ти дітей, доброволець «Правого сектору» Олег Бутусін та його дружина Тетяна змогли передати своє звернення щодо надання Олегові громадянства України Володимиру Зеленському, пишуть Вікна.

Голова спілки учасників АТО Калущини Олександр Соколовський публічно звернувся до президента та новообраного нардепа від Калущини Едуарда Прощука з прохання про допомогу:

"Хочу зазначити що всі Олегові документи по отриманню громадянства України вже близько п’яти років лежать безрезультатно в адміністрації Президента України і в Державній міграційній службі України. Натомість 12-ть дітей і його жінка Тетяна є громадяни України. Я, як голова Калуської громадської спілки учасників АТО/ООС звертаюся до Президента України Володимира Зеленського та новообраного депутата Верховної ради України Едуарда Прощука ( від Слуги народу) допомогти Бутусіну Олегу Леонідовичу отримати громадянство України".

Нагадаємо, три роки тому родина, яка виховувала тоді 11 дітей, втекла з Владивостока і нині проживає у Галицькому районі. На Прикарпатті в родини побачила світ 12-та дитина.

Олег Бутусін — очільник калуського "Правого сектора", доброволець АТО, якого намагалися депортувати з Прикарпаття в Росію.

Росіянин добровольцем у складі "Правого сектора" з лютого 2015 року воював в АТО і тривалий час не міг отримати статусу біженця. Чоловік просив про це президента Петра Порошенка, коли той з офіційним візитом перебував в Івано-Франківську.

На рівні Державної міграційної служби України Бутусіну було відмовлено у наданні статусу біженця, оскільки біженцем може бути людина, яка не тримає зброю в руках.

Батько Тетяни Бутусіної — українець, тому без проблем отримала українське громадянство. Натомість Олег тільки днями отримав громадянство.

Нагадаємо, що напркиінці червня президент Володимир Зеленський своїм указом надав громадянство України 14-ти добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Схожі Новини