Logo
11 Лютого 2015, 20:01

Франківський чиновник, якого судять за зловживання службовим становищем, просить амністії

Сьогодні, 11  лютого, у Франківському міському суді розпочалося слухання у справі керівника обласного комітету фізичного виховання і спорту МОН України Михайла Стефанківа. Його звинувачують за ч.2. статті 191 КК – «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем».

Stefankov

На суд прийшли і шестеро колишніх працівників комітету, які проходять у справі як свідки. Вони і підняли шум навколо керівника, кажуть, Стефанків виписував собі величезні премії, вимагав у людей гроші, а неугодних звільняв. Так уже звільнено семеро із десяти працівників. До зали людей не пустили – секретар суду Черепій заявила, що свідків вони не викликали, а оскільки вони є свідками, то просто так на засіданні бути не мають права. Тож люди лишилися за дверима, пише Репортер.

Варто сказати: « Прокуратурою м. Івано-Франківська 17.06.2014 за результатами перевірки колективного звернення працівників Івано-Франківського відділення (філії) комітету фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України зареєстровано кримінальне провадження за фактом привласнення коштів, підробки наказу про прийняття на роботу водія за ст. 191 ч. 2 та ст. 366 ч. 1 КК України.

Але за результатами розслідування до суду прокуратура скерувала звинувачення лиш за однією статтею – ч.2. стаття 191. Факт службового підроблення документів (ч.1 ст 366 КК України) не підтвердили.»

І з усіх «зловживань», прокуратура довела лиш 1094 зайві гривні премії, яку отримав Стефанків. Це прокурор і пред’явив у суді. Так, у вересні 2013 року, Стефанків отримав майже 4600 грн. премії, тоді як його контракт передбачає, що премія не має перевищувати розміру місячно зарплати, тобто 3500 грн.

Разом з тим прокурор додав, що всю зайву суму Стефанків уже відшкодував, пом’якшуючими обставинами у справі є щире каяття, а обтяжуючих обставин немає.

Сам Стефанків свою вину визнав. «Працював на той час всього два місяці і не дуже досконало вивчив контракт, тому допустив помилки».

Оскільки сторони не заперечували, то суд вирішив обійтися лиш допитом обвинуваченого і вивченням його характеристик, ні свідків, ні матеріалів розглядати не будуть.

Адвокат Михайла Стефанківа подав клопотання про амністію – підстава, у його підзахисного перестаріла мама.

Оскільки до цього клопотання потрібно долучити копію паспорта матері, а його у захисту не було, засідання суду перенесли на наступний вівторок.

Звільнені працівники, коли почули, що Стефанківа звинувачують лиш у 1094 лишніх гривнях, були дуже розчаровані. Кажуть, простим людям добитися правди не можливо.

Схожі Новини