Logo
31 Січня 2019, 16:05

На Прикарпатті жінка заплатила шахраям 5000 гривень

Мешканка Івано-Франківщини заплатила шахраям за «звільнення» сина з поліції.

Останніми часом до поліції частіше надходять звернення громадян про факти шахрайств, пов’язаних з використанням мобільного зв’язку та Інтернету. Інформує прес-служба поліції області.

Найхарактерніша схема так званого «телефонного» шахрайства така: "Ваш син (брат, чоловік) в поліції або потрапив у неприємну ситуацію (ДТП, лікарню тощо)".

На такий гачок аферистів потрапила 68-річна мешканка Долини. Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий і повідомив, що її син затриманий за скоєння кримінального злочину і перебуває в поліції.

Для вирішення питання про непритягнення останнього до кримінальної відповідальності необхідно перерахувати 5 000 гривень, на що стурбована жінка погодилася.

За кілька хвилин жінка виконала всі умови шахраїв. Через деякий час, отямившись від шоку, потерпіла зрозуміла, що її ошукали та зателефонувала сину. Як виявилось, сина ніхто не затримував.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці працюють над встановленням та затриманням осіб зловмисників.

Правоохоронці закликають людей бути обачними, не довіряти подібним дзвінкам та не панікувати. Варто перевіряти де дійсно знаходиться ваша рідна людина.

У разі реального затримання працівники поліції повідомляють про це рідних, вказуючи підстави та термін, а також відділ чи відділення, де утримується особа.

Законодавством не передбачено жодних платежів за утримання затриманої особи правоохоронним органом.

Можна попросити людину, яка представилась працівником поліції назвати прізвище ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично у 100% випадків такою інформацією зловмисники не володіють, оскільки телефонний номер набрали навмання.

Не варто довіряти зловмисникам, які під будь-якими приводами пропонують за грошову винагороду «вирішити» питання з правоохоронцями. Отримавши такий дзвінок, не потрібно починати перемовин, а слід негайно зателефонувати за номером «102».