Logo
11 Серпня 2019, 09:48

День будівельника-2019: історія, традиція свята

Свято було затверджено на офіційному рівні указом президента в 1993 році.

У неділю, 11 серпня, в Україні відзначають професійне свято працівників будівництва і проектування – День будівельника. УНІАН зібрав для вас найкращі привітання з цим святом, пише УНІАН.

Історія Дня будівельника

Свято було затверджено на офіційному рівні Указом президента № 273/93 у 1993 році на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Відзначається щорічно у другу неділю серпня.

Традиції на День будівельника

В цей день проходять різні урочисті зустрічі будівельників, вітальні концерти для працівників галузі, з врученням державних нагород кращим з них і вшануванням.

В Україні існує нагорода «Кращому будівельнику», «За заслуги», іменна нагорода від міністра і багато інших.

Крім того, в День будівельника є і досить незвичайні традиції. Наприклад, був розповсюджений звичай посвяти новачків у професію. Досвідчені будівельники пропонували "молодому" відкусити шматочок хліба з сіллю - це означало "пуд солі", який треба з'їсти, щоб опанувати свою спеціальність.

Наступне випробування - потримати руки над чашею з вогнем, так можна відчути, як "горить" майбутня робота.

Ну і в фіналі ритуалу молодий будівельника виголошував клятву. При цьому на його голову одягали каску, по якій іноді били цеглою - на щастя, лише символічно.