Logo
26 Грудня 2019, 17:50
Теги: газ, борги

13% прикарпатців отримали попередження про припинення газопостачання

На 1 грудня 2019 року споживачі газу Прикарпаття зменшили заборгованість за спожитий газ на 30%. Наразі загальний борг мешканців Івано-Франківської області становить 353 млн грн. Найбільші суми боргу мають власники багатоповерхових будинків, приватного сектору з басейнами та теплицями.

Цього року ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" посилив роботу із боржниками. Компанія надіслала 40 тис. письмових повідомлень споживачам - боржникам про припинення газопостачання. Це на 25% більше, ніж минулого року. В разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена буде надати відповідне доручення оператору ГРМ на відключення газу.

Так, цього року було припинено газопостачання клієнтам-боржникам на загальну суму 15 млн грн. Відключено від системи газопостачання 4282 боржників. Для порівняння: за аналогічний період 2018 року газопостачання було припинене біля 2 тис. клієнтам. Як свідчить статистика, 80% споживачів після відключення протягом кількох днів сплачують борги

"Ми постійно звертаємося до наших клієнтів, щоб вчасно сплачували за спожитий газ, щоб у разі потреби могли отримати державну допомогу та уникнути припинення газопостачання. Якщо споживач не може 100% сплати борг, він може укласти договір реструктуризації боргу", - повідомляє начальник відділу розрахунків "Івано-Франківськгаз Збуту" Леся Хараїм.


Наразі борги від 1 до 10 тис. грн мають понад 300 тис. прикарпатців , більше 10 тис. грн. – біля 1300 клієнтів.

Нагадаємо, в разі відключення споживача за борги, повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу. Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 1 місяць, то, відповідно до законодавства, йому відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.